Jaro v Divadle Boleradice

Dobrý den přátelé a diváci našeho divadla,

jaro už je pomalu za dveřmi a nás (a tedy především vás diváky) čeká březnová premiéra nové hry dramatu Milana Uhdeho Divá Bára na motivy povídky Boženy Němcové.  V divadle to tedy „cvrkotá“ na zkouškách, herci pilují výstupy, švadleny usilovně šijí nové kostýmy, muzikanti připravují muziku a všichni odpočítáváme dny neúprosně se blížící premiéry. Dovolte mi při této příležitosti seznámit vás krátce s nejbližším programem divadla.

V  Jarním předplatném je ještě několik jednotlivých míst volných, také na březnové a květnové pohádce nebo představení Popelka aneb Pohádky z babiččiny truhličky si můžete vybrat místa. Pospěšte si ale s rezervací. I přes nedávné zdvojení pohádek je zájem stále veliký. Všechny reprízy  Divé Báry jsou až do květnových termínů obsazeny - volno je jen na představeních 3. a 23. května.

Březnový program divadla doplní výstava známé brněnské fotografky Anny Peckové „Největším lékem je láska“. Její vernisáž s besedou si nenechte ujít - začíná tuto sobotu v 17:30.  Určitě také v dubnu navštivte výstavu obrazů studentek brněnské Střední umělecké školy – vernisáž je v neděli 12. dubna od 15 hod. Po ní následuje Jarní koncert dětského pěveckého sboru Colorata ze Šitbořic pod vedením Mgr. Moniky Ondrouškové. Na obě vernisáže je vstup volný.

Opět se nám podařilo sjednat vystoupení krajanského divadelního spolku Vomladina z Vídně s jejich nastudováním renesanční komedie Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy. Tento kus uvádíme 17. dubna a také v repríze na Jarní Sešlosti v prvním víkendu května.

Na přehlídce uvedeme ještě pohádku O čertovi od DS Prkno Veverská Bítýška, komedii s detektivní zápletkou S hlavou v oblacích od DS AMADIS, „brněnskou“ veselohru Ořechovského divadla s nezapamatovatelným názvem Jak Švédové l. p. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo, vystoupíme i s naší Divou Bárou.

Jarní Sešlost začíná ve čtvrtek 30. dubna a končí v neděli 3. května.

Věřím, že si z bohatého programového menu vyberete jistě ty nejlepší kousky a těším se na setkání v Divadle Boleradice.

Podrobnosti o programu a možnost rezervace míst na představení najdete na našich webových stránkách www.boleradice-divadlo.cz Také si můžete vstupenky na představení objednat v pokladně divadla každou středu a pátek od 18 do 19 hodin nebo telefonicky na 723 666 153.

Za boleradické ochotníky

Jiří Janda

Program Boleradice 2014-2015.pdf