Protokol o průběhu zpč. oblastní přehlídky KANDRDÁSEK SČDO 2019

Místo konání:             Kino v Horšovském Týně

Datum konání:            9. února 2019

Vyhlašovatel:              Zpč. Svaz českých divadelních ochotníků Plzeň

Pořadatelé:                 Městské kulturní zařízení v Horšovském Týně

                                   Divadelní soubor MKZ v Horšovském Týně

                                   Svaz českých divadelních ochotníků, zpč. oblastní předsednictvo

 

 

Odborná porota:        Eva Willigová, režisérka, Plzeň – předsedkyně poroty

Petra Richter Kohutová, dramaturg, Karlovy Vary

Vilém Dubnička, herec, režisér

                                      

                                       Hana Šiková, tajemnice poroty, Plzeň

 

 

Kategorie a počet účastníků:

 

Monology

 8 – 10             2 přihlášky

11– 13             4 přihlášky     

14 – 15            2 přihlášky     

16 – 18            3 přihlášky     

 

Dialogy

  8 – 10                       4 přihlášky

11 – 13            6 přihlášek

14 – 15            2 přihlášky  

16 - 18            3 přihlášky

 

Celkem           26 přihlášek    46 soutěžících    

 

 

V soutěži byli zastoupeni soutěžící ze souborů ZUŠ Ostrov.

 

Nominace  a doporučení na národní přehlídku Kandrdásek SČDO:

 

MONOLOGY

 

Kategorie 8 – 10 let 

Diplom                        Natálie Szabo, Eva Jílková: Skleněný domeček, moucha Bzilka

                        Adéla Hájková, Jindřich Balík: Jak straka prodávala, Straka

 

Kategorie 11 – 13 let           

Čestné uznání Lucie Mašková, Irena Dousková: Hrdý Budžes, Helenka

                         Sofia Yarovaya, Zuzana Frantová: Vikingská princezna, Freydis

 

 

 

 

                                  

Kategorie 14 – 15 let  

Čestné uznání Tereza Horčičková, Petr Nikl: Záhádky aj., Vypravěčka

                                               

Kategorie 16 – 18 let  

1.místo            Tadeáš Novák, Mark Hadon: Podivný případ se psem, Christopher 

2.místo            Jan Roháč, William Saroyan: Tam, odkud pocházím, jsou lidé zdvořilí, Joe

                        Hedvika Navrátilová, Pavlína Brzáková: Nevěsta Deptygirů, Sydipkok

 

DIALOGY

 

Kategorie 8 – 10 let  

1. místo           Ella Zeroniková, Karolína Pöseltová, Eliška Mikesková, Jiří V. Svoboda: O smetákovi a sedmi blechách, Ajka, Bajka, Cajka

2. místo           Samuel T. Machač, Tadeáš Matoušek, Adéla Hájková, Arnold Lobel: Seznam, Žbluňk, Kvak, Vítr

                        Ivana Chernyavska, Kateřina Staňková, Kádur Oskarsjon: Placatý králík, Krysa, Pes

Čestné uznání Tomáš Frýdl, Adriana Praštalo, Jiří V. Svoboda: O Brumburumbovi, Lev,Zebra,  

                          Papoušek….

 

Kategorie 11 – 13 let

Čestné uznání  Pavlína Motlíková, Markéta Besperátová, Květa Legátová: Mušle, Rozára,

 Princezna

Čestné uznání  Lucie D. Fořtová, Lucie Kučerová, Petra Neomillnerová: Amélie a tma, Amélie,

 Markéta

Čestné uznání  Valerie Procházková, Jana Rožková, Astrid Lingrenová: Děti z Bullerbynu, Lisa,

 Anna

 

Kategorie 14 – 15 let

Diplom                        Barbora Štěpánová, Anna Machková, Hedvika Chochelová, Michal Čunderle: Jak

byla vosa Marcelka ráda, že je, Maruna, Jaruna, Marcelka

 

Kategorie 16 – 18 let  

1.místo            Jana Ďuržová, Tadeáš Novák, Z. Bratršovská, F. Hrdlička: Budík pro Šípkové

Růženky, Marcela, Vratislav

2. místo           Vít Bauchner, Sára Horčičková, Srab, Kluk, Dívka

3.místo            Lucie Ratajčáková, Antonín Valenta, Charlotte Brontëová: Jana Eyrová, Jana, Jan

 

 

Všichni ocenění s diplomem jsou nominováni na národní přehlídku Kandrdásek 2019, která se bude konat v sobotu 30. března 2019 v Brandýse nad Labem.                 

 

Zpč. oblastní přehlídka Kandrdásek se uskutečnila za finanční spoluúčasti Plzeňského kraje a za podpory Města Horšovský Týn.

 

 

V Plzni dne 11. února 2019

 

 Hana Šiková, tajemnice zpč. SČDO