Protokol Radnického dráčka 2016

P r o t o k o l  

XXIII. zpč. oblastní přehlídky činoherních souborů hrajících pro děti

RADNICKÝ DRÁČEK 2016

 

Místo konání:               Kulturní dům „U růže“ v Radnicích

Datum konání:             7. – 8. května 2016

Vyhlašovatel:                Zpč. Svaz českých divadelních ochotníků Plzeň

Pořadatelé:                   Spolek divadelních ochotníků v Radnicích

              Svaz českých divadelních ochotníků, zpč. oblastní předsednictvo v Plzni

                                     

Odborná porota:         Eva Kodešová, herečka, pedagožka, Rakovník

             Maša Caltová, dramaturgyně, Plzeň

             František Hromada, režisér, Cheb

Tajemnice poroty:       Hana Šiková, tajemnice zpč. SČDO

 

Průběh a výsledky přehlídky:

 

Sobota 7. května

10,00 – 10,40  Histrio Plzeň

                        Martina Macáková: Loupežnická patálie

                        Režie:  Martina Macáková

                       

13,00 – 14,00  Divadelní studio D 3 Karlovy Vary

                        Vlastimil Peška: Čučudejské pohádky

                        Režie: Petr Richter

                       

15,00 – 15,50  Divadlo Meluzína Plzeň

                        Veronika Kurcová a spol.: U nás v lese

                        Režie: Veronika Kurcová

                       

17,00 – 17,45  Divadelní spolek Trosky Kraslice

                        Josef Beran: Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky

                        Režie: Josef Beran

                       

Neděle 8. května

10,00 – 10,50  HOP HOP Ostrov

                        Ota Hofman, Irena Konývková: Útěk   

                        Režie:  Irena Konývková

                         

13,00 – 13,50  Teátr Vaštar Nezdice

Bratři Grimmové, Eliška Merhautová: Já si přeju … (Dvě pohádky o lidském přání)   

                        Režie:  Hana Stonová Prančlová, Michal Ston

                         

15,00 – 15,35  Divadlo MÁJ Praha

Vlastimil Peška: O perníkové chaloupce aneb JENOM JAKO

                        Režie:  hrající a Magdalena Mikešová         

             

16,30               Vyhodnocení přehlídky a závěr

Na návrh odborné poroty udělili pořadatelé následující ocenění:

 

Čestné uznání

Miroslav Krunc za herecký výkon v roli Loupežníka Evžena v inscenaci Loupežnická patálie Divadla Histrio Plzeň

Lukáš Macák za herecký výkon v roli Loupežníka Bédi v inscenaci Loupežnická patálie Divadla Histrio Plzeň

Vladimíra Kurcová za herecký výkon v roli Ježibaby v inscenaci U nás v lese Divadla Meluzína Plzeň

Romana Kurcová za herecký výkon v roli Víly v inscenaci U nás v lese Divadla Meluzína Plzeň

Veronika Kurcová za herecký výkon v roli Bludičky v inscenaci U nás v lese Divadla Meluzína Plzeň

Miroslava Bíbová za herecký výkon v roli Osla v inscenaci Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky Divadla Trosky Kraslice

Jana Kocifajová za herecký výkon v roli Kohouta v inscenaci Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky Divadla Trosky Kraslice

Pavlína Rösnerová za herecký výkon v roli Kočky v inscenaci Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky Divadla Trosky Kraslice

Divadlo Máj za kolektivní herectví v inscenaci O perníkové chaloupce aneb Jenom jako

 

 

Cena

David Chyška za herecký výkon v roli Hejkala v inscenaci U nás v lese Divadla Meluzína Plzeň

Jan Roháč za herecký výkon v roli Saši v inscenaci Útěk Divadla HOP HOP Ostrov

Vojtěch Palm za herecký výkon v roli Fangia v inscenaci Útěk Divadla HOP HOP Ostrov

Divadelní studio D 3 Karlovy Vary za kolektivní hereckou souhru v inscenaci Čučudejské pohádky

Klára Hrušková za kostýmy v inscenaci O perníkové chaloupce aneb Jenom jako Divadla Máj Praha

Pavel Říha za scénu v inscenaci O perníkové chaloupce aneb Jenom jako Divadla Máj Praha

Josef Beran za scénář inscenace Jak vysloužilá zvířátka napravila loupežníky Divadla Trosky Kraslice

Irena Konývková za scénář inscenace Útěk Divadla HOP HOP Ostrov

 

Hlavní cena

Divadelní soubor HOP HOP Ostrov za inscenaci Útěk

 

 

Na národní přehlídku Popelka 2016 v Rakovníku byly doporučeny

  1. Divadlo HOP HOP Ostrov – Ota Hofman, Irena Konývková: Útěk
  2. Divadelní studio D 3 Karlovy Vary – Vlastimil Peška: Čučudejské pohádky

 

Zpč. oblastní přehlídka se uskutečnila za finanční spoluúčasti Ministerstva kultury ČR, Plzeňského kraje a Města Radnice.

 

 

V Plzni dne 11. května 2016

 

Zpracovala: Hana Šiková, tajemnice SČDO