Štivadlo 2017 – závěrečný protokol

 

Regionální postupové soutěže venkovských divadelních souborů Štivadlo 2017 se zúčastnilo celkem šest soutěžících divadelních souborů.

O nominaci a doporučeních rozhodovala tříčlenná porota v složení Veronika Otlíková, Dušan Zakopal a Ladislav Vrchovský (předseda).

Porota Štivadla 2017 nominuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 inscenaci hry Davida Tristrama Opačné pohlaví v provedení DS Divadlo pod zámkem Kyjovice.

Porota Štivadla 2017 doporučuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 v prvním pořadí inscenaci hry Marka Camolettiho A do pyžam v provedení DS ŠAMU Štítina.

Porota Štivadla 2017 doporučuje do programu národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim 2017 ve druhém pořadí inscenaci hry Franka Wedekinda Probuzení jara v provedení DS Osvětové besedy Velká Bystřice.

Úroveň letošního ročníku Štivadla byla velmi vysoká. Porota byla nucena rozhodnout o nominaci mezi dvěma inscenacemi, z nichž každá dosahuje úrovně národní přehlídky, podobná situace byla i u doporučeních – z hlediska propzic je možné doporučovat jen dvě inscenace, nicméně doporučení by si zasloužily tři (včetně pohádky Pavlík je nemocný v provedení Dodivadla Dobroslavice.) V případě, že by organizátoři KDP 2017 hledali jako hosta přehlídky soubor s nastudovanou pohádkou, je titul Pavlík je nemocný titulem velmi vhodným.

Za porotu Štivadla 2017 Ladislav Vrchovský.